Ohřev bazénové vody - JUMING

Ohřev bazénové vody

Ohřev umožňuje v kombinaci s vhodným zakrytím bazénu prodloužit koupací sezonu až o několik měsíců. Existuje několik možností, jak ohřívat bazénovou vodu – např. solárními kolektory, tepelným čerpadlem, elektrickým ohřevem či tepelnými výměníky.

Ohřev solárními kolektory je ekologický a nákladově efektivní způsob ohřevu bazénové vody. Solární kolektory umístěné na střeše nebo na zemi absorbují sluneční energii a přenáší ji na obíhající bazénovou vodu. Je třeba brát na zřetel, že solární ohřev logicky vyžaduje sluneční svit a bývá nejúčinnější v oblastech s dostatečným počtem slunečných dnů.

Tepelná čerpadla = efektivní a populární možností pro ohřev bazénové vody. Tepelná čerpadla využívají tepelnou energii z okolního prostředí a přeměňují ji na teplo pro vodu v bazénu. Je třeba počítat s vyššími vstupními náklady, ale výhodou je, že tepelná čerpadla fungují s vysokou účinnosti a minimální údržbou i v náročnějších klimatických podmínkách.

Elektrická topidla jsou rychlou a jednoduchou možností pro ohřev bazénové vody. Jsou připojena k elektrickému zdroji a ohřívají vodu v bazénu pomocí ohřevného prvku. Elektrická topidla jsou vhodná pro menší bazény nebo pro příležitostné použití.

Tepelné výměníky ohřívají bazénovou vodu pomocí tepla z jiného zdroje např. z kotle. Na trhu existuje mnoho druhů tepelných výměníků, které se liší konstrukcí (trubkové, deskové…) i použitým typem materiálu (PVC, titan, nerez…).

Při výběru způsobu ohřevu bazénové vody je důležité zvážit náklady na instalaci, provoz a údržbu. Je také třeba také zvolit ohřev, který odpovídá velikosti a požadavkům na využití vašeho bazénu.

V případě, že uvažujete o rozšíření vaší bazénové technologie o ohřev a potřebujete konzultaci, tak neváhejte a zavolejte nám. Rádi vám s výběrem poradíme.

Ohřev bazénové vody

Nezávazná poptávka

Poptávka


    © 2023 | Všechna práva vyhrazena
    DRIML Design Studio