Rekonstrukce bazénů těžkou fólií - JUMING

Rekonstrukce bazénů těžkou fólií

je poměrně cenově dostupný, efektivní i efektní způsob, jak obnovit starší bazény, které již mají svá nejlepší léta za sebou. Propustnost vody, praskliny nebo třeba i nevyhovující estetika mohou být důvodem k rozhodnutí bazén zrekonstruovat.

Těžká fólie, která se používá k rekonstrukcím bazénů, je vyráběna z měkčeného PVC materiálu, má vysokou odolnost vůči chemikáliím a také UV záření. My nejčastěji používáme kvalitní fólie značky ELBE od německého výrobce Elbtal Plastics, se kterými dlouhodobě dosahujeme skvělých výsledků. Tyto fólie (zpravidla o tloušťce 1.5 mm) zaručují dlouhou životnost 20-25 let, pokud je o bazén správně pečováno. Výjimkou nejsou ani 30 let staré bazény s původní fólií. Navíc je zde velká škála barev a vzorů, takže si vybere opravdu každý.

Proces rekonstrukce bazénu těžkou fólií se obvykle skládá z několika postupných kroků. Prvním a velmi důležitým krokem je ošetření podkladu (standardně se na podklad aplikuje dezinfekční a fungicidní přípravek, aby se zabránilo budoucímu vzniku plísní) či odstranění starého povrchu bazénu (záleží na typu původního povrchu). Poté je třeba připravit podklad budoucího bazénu pro instalaci fólie, což zahrnuje především vytvoření rovného a hladkého povrchu. Následně se instaluje geotextilie a na ni již samotná bazénová fólie.

Již během rekonstrukce se bazén postupně napouští vodou, aby se fólie správně usadila. Poté se ještě provádí finální testování, aby se zajistilo, že fólie zajišťuje plnou nepropustnost a funkčnost bazénu.

Rekonstrukce bazénů těžkou fólií má spoustu výhod. Jednou z nich je, že tato metoda je relativně rychlá a není tak náročná jako některé jiné metody rekonstrukce. Kromě toho je fólie snadno udržovatelná a má dlouhou životnost. Tuto metodu rekonstrukce je také možné použít takřka u všech typů bazénů.

V případě zájmu o rekonstrukci vašeho bazénu doporučujeme, abyste nám společně s poptávkou zaslali i několik fotografií samotného bazénu, okolí i veškerých detailů, jako jsou trysky, skimmer, dnové výpusti, protiproud, sání k atrakcím a dalšího vybavení. Pokud si přejete rekonstruovat i technologii, pak je dobré zaslat fotografie prostoru strojovny se základními rozměry a také štítky jednotlivých částí technologie (filtrace, čerpadla, dávkování chemie apod…).

Rekonstrukce bazénů těžkou fólií

Nezávazná poptávka

Poptávka


    © 2023 | Všechna práva vyhrazena
    DRIML Design Studio